Täna algava Tartuffi juhatab sisse suur filmikontsert

PÖFFi armastusfilmide festival Tartuff avatakse esimest korda filmikontserdiga „Põhjavaim. Eesti filmi maastikud”.

Eesti suurimaks vabaõhukinoks muutuval Tartu raeplatsil astuvad täna õhtul kell 22 lavale 300 Tartumaa lauljat, kes esitavad tuntud kodumaiseid kooripalu, taustaks meie filmidest pärit maastikud. Filmikontserdi on kokku pannud režissöör Jaak Kilmi, muusikajuht Küllike Joosing ja videokunstnik Alyona Movko.

15 minutit varem tervitavad linlasi Tartuffi juht Agnes Nurme ja linnapea Urmas Klaas. Õhtu lõpeb USA režissööri Sydney Pollacki igihalja armastusfilmi „Minu Aafrika” seansiga.

Kokku on laupäevani kestva Tartuffi kavas 15 filmi, mis käsitlevad armastuse erinevaid variatsioone. Tartu kui UNESCO kirjanduslinna staatusest ajendatuna on festivali üheks teemaks kirjandus ja ekraanile jõuavad ka Astrid Lindgreni ja Oscar Wilde´i eluloofilmid.

Venemaalt tulevad külla äsja Karlovy Vary festivalil eriauhinna võitnud filmi „Hüppaja” režissöör Ivan I. Tverdovski ja naispeaosatäitja Anna Slju ning Saksamaalt filmi „Adam” režissöör Maria Solrun, operaator Joanna Piechotta ja peaosatäitja Magnús Mariuson.

Tartuff on Baltimaade suurim vabaõhufilmifestival, mis toimub juba 13. korda. Traditsiooniliselt näidatakse lisaks suure platsi filmidele Athena keskuses dokumentaal- ja lastefilme ja osaleda saab arvukatel eriüritustel. Kõik festivali seansid ja enamik üritusi on vaatajatele tasuta.