Ürituste ajakava

Teisipäev, 14.08

15.00 Just Filmi animatsioonitöötuba. Töötoas õpetatakse lihtsate vahenditega tegema 2D-animatsiooni ning valmib kuni 1-minutiline animafilm. Töötuba on mõeldud 7–14-aastastele, oodatud on aga ka vanemad huvilised. Vaata töötoas valminud filme SIIT!
18.30 Luuleõhtu „Eesti armastusluulet ja -laule”. 1. maist 14. augustini esitab Jaan Malin kokku sada korda avalikus ruumis (eesti) luulet. See on tema kingitus Eesti riigile. Tartuffi luuleõhtu pole sellele mastaapsele ettevõtmisele punkt, vaid hüüumärk. Jaan loeb, Karoliine-Lisette Kõiv laulab. Kõlab meie armastusluule. Festivali telgis.
20.00 Comedy Estonia stand up. Parimate paladega astuvad üles Sander Õigus, Karl-Alari Varma, Ardo Asperk ja Mikael Meema. Festivali telgis.

Kolmapäev 15.08

15.00 Taskuhäälingu „Armastusest” avalik salvestus. Külas on näitlejad Liisu Krass ja Liisa Linhein lavastusest “Sajand armastuskirju”. Külalistega vestlevad Elina Naan ja Veiko Tubin. Festivali telgis.
16.00 Tartu ajalooliste kinode ekskursioon. Tartut võib julgesti nimetada Eesti filmitootmise ja paikkinode sünnilinnaks: esimesed eesti filmimehed Johannes Pääsuke ja Theodor Luts võrsusid Tartust ning esimene Eesti paikkino Illusion avati 1908. aasta kevadel just siin. Ekskursiooni käigus tutvutakse 20. sajandil Tartu kesklinnas tegutsenud kinodega nende kunagistes asupaikades. Tuuri viib läbi Marge Rennit Tartu Linnamuuseumist. Vajalik eelregistreerimine tartuff@poff.ee.
17:30 Vestlusring „Miks me kardame lähedust?”. Filmist „Ära puutu mind” inspireeritud vestlusringis uurime, miks me kardame üha enam lähedust, kui pikk mälu on meie kehadel ja miks ta talletab ebameeldivaid kogemusi, millised tabud on seksuaalsusega seotud ja kas me oleme valmis neid rikkuma. Vestlevad psühhoterapeut Kait Sinisalu, naistearst Kai Part, tantsija, koreograaf ja loodusterapeut Kristina Paškevicius ja eneseabiraamatu “Valu kingitus” autor Madis Mark. Vestlust juhib ajakirjanik Aurelia Aasa. Festivali telgis.
20:00 Mõnus akustiline kontsert: Pearu Paulus. Piletid saadaval Piletilevis. JOPis Tartuffi käepaelaga eripakkumised! Antoniuse õu.

Neljapäev 16.08

15.00 Taskuhäälingu „Armastusest” avalik salvestus. Külas on politoloog Rein Taagepera. Saatejuhid Elina Naan ja Veiko Tubin. Festivali telgis
16.00 Tartu ajalooliste kinode ekskursioon. Tuuri viib läbi Marge Rennit Tartu Linnamuuseumist. Vajalik eelregistreerimine tartuff@poff.ee.
18.00 Kohtumine filmitegijatega: „Adami” režissöör Maria Solrun, peaosatäitja Magnús Mariuson ja operaator Joanna Piechotta. Vestleb Liisi Rohumäe. Festivali telgis.
20:00 Kui mu süda sõnadeks saab: Jaan Tätte. Piletid saadaval Piletilevis. JOPis Tartuffi käepaelaga eripakkumised! Antoniuse õu.
20:30 Elav raamatukogu: kus vihmatants saab kokku rukkileivaga. Elavas raamatukogus on raamatuteks inimesed, keda pealkirja järgi vestluseks laenutada saab. Dokumentaalfilmi „Sõit läbi Tansaania” jätkuna jagavad värsked tartlased avatud raamatutena oma rändelugusid ja kirevaid mõtteid Tartust. Toimub koostöös Tartu Rahvusvahelise Majaga. Festivali telgis.

Reede 17.08

13.00 Tartu Ülikooli muuseumi ekskursioon „Kuritöö ja karistus”.
Näitusel saab giidi juhtimisel tutvuda kahe ehtsa kuritöö lahenduskäiguga – Elvas aset leidnud mõrvaloo ja uskumatuna näiva raharööviga. Näitus kajastab õigusmõistmise keerukust ja kriminalistika ajalugu. Ekskursioon on suurepäraseks sissejuhatuseks samal õhtul kell 19 festivali programmis linastuvale dokumentaalfilmile „RBG“. Tuurile pääse maksab 5 eurot, Tartuffi käepaelaga 4 eurot. Pileti saab osta Tartu Ülikooli muuseumi kassast, ekskursioonile kogunemine on Tartu Ülikooli muuseumi fuajees.
15.00 Taskuhäälingu „Armastusest” avalik salvestus. Külas on filmimees Andres Maimik, saatejuhid Elina Naan ja Veiko Tubin. Festivali telgis.
17.00 Tartu Ülikooli muuseumi ekskursioon „Kuritöö ja karistus“. Pilet: 5/4 eurot.
20.00 Armastuse peo warm-up lounge.
23.00 Armastuse pidu klubis Naiiv. DJ-d: Sander Mölder, Kersten Kõrge, Rassel Illak, Kristina Mentsikainen ja Helena Teemets. Pilet 5 eurot.

Laupäev 18.08

15.00 Tartuffi raamaturinglus ja -laat. Oma teise ringi raamatuvalikuga on pealinnast Tartusse külla tulnud raamatupood REaD. Kõik raamatud maksavad 1–3 eurot. Lisaks on avatud ka raamaturinglus, kuhu saab oma seisma jäänud raamatud annetada ja tasuta ka uut lugemisvara asemele valida. Festivali telgis.
17.00 Vestlusring „Lindgrenist, neegrikuningast ja lastekirjanduse tsenseerimisest”. Filmi „Astrid Lindgreni rääkimata lugu” täiendavas vestlusringis osalevad Tartu linnakirjanik Mika Keränen ja Jaanika Palm Eesti Lastekirjanduse Keskusest, küsimusi küsib Berk Vaher. Festivali telgis.
19.00 Tartuffi filmiviktoriin. Festivali telgis.
20:30 Erik Alalooga kontsert „Don’t Touch My Machine!” Tartu Kunstimuuseumis. Tasuta.