PÕHJAVAIM. EESTI FILMI MAASTIKUD

Režissöör:
Jaak Kilmi
Pikkus:
0.50
Aasta:
2018
Riik:
Eesti
Keel:
eesti

Linastub

  • 13.08 kell 22:00 Tartu Raekoja plats

Sünopsis

Tartuffi avaõhtul toimub Raekoja platsil üks eriline kohtumine – reaalajas trehvavad eesti film ja koorilaul ning ei saaks öelda, et tegemist oleks just jällenägemisega.

Filmikontsert „Põhjavaim. Eesti filmi maastikud“ köidab kokku eesti filmides kasutatud ja kasutamata kaadrid. Enam kui 70 linateose seas, mis režissöör Jaak Kilmile inspireerivateks „doonorfilmideks“ on olnud, leidub nii mängu- kui dokumentaalfilme, nii animatsiooni kui kroonikaid, nii kultusklassikat kui ka unustatud filmimaastikke.
Kuidas kõlaks eesti koorimuusika klassika, kui neid laule lauldaks metsades, mere ääres, rabades või siis eesti filmi märgilistel maastikel ning ekraanilt tuttavates keskkondades?

Filmi ja koorimuusika kohtumist helindavad suveõhtus kolmeteistkümne Tartumaa koori lauljad.

Tänu videokunstnik Alyona Movkole panevad mõned maastikuosakesed suurelt kinoekraanilt filmikontserdi ajal ka plehku ning tekivad raekoja platsil kusagil ja kuidagi uuesti. Kui teada-tuntud filmimaterjal ja armastatud tegelased on alustuseks kõnelenud, monteeritakse nad filmikontserdi edenedes sootuks uuteks ekraanisuheteks ja veel senikülastamata unenäolisteks maastikeks.

Kontserdi kunstiline juht Küllike Joosing
Videokunstnik Alyona Movko