ÕNNELIK PRINTS

The Happy Prince

Režissöör:
Rupert Everett
Pikkus:
1.45
Aasta:
2018
Žanr:
ajalooline draama
Osatäitjad:
  • Rupert Everett
  • Colin Firth
  • Emily Watson
Riik:
UK / Belgia / Itaalia
Keel:
inglise
Subtiitrid:
eesti

Linastub

  • 18.08 kell 22:00 Tartu Raekoja plats

Sünopsis

Enne kui Oscar Wilde Tartu kirjandusfantaasias Eduard Vilde kõrval Vallikraavi tänava ääres istet võttis, möödusid tema elu viimased aastad eksiilis Pariisis – „Õnnelik prints”, mis on saanud pealkirja ühe Wilde’i muinasjutu järgi, nendel tänavatel tema elu kõrghetki meenutama asubki.

Olles 19. sajandi lõpu Londoni kirevate seltskondade hing, tarmuka ja terava briti huumori  kehastus, naudib Wilde ovatsioonide hüvesid. Kuulsuse tipul kirglikult armunud kirjanik leiab end aga homoseksuaalsuses süüdistatuna hoopis kaheks aastaks vangikongist. Seda loetakse kirjaniku allakäigu alguseks ning „Õnnelik prints” toob ekraanile sellele järgneva – tema elu lõpuaastate segase viletsuse. Selle koleduse empaatiline sügavus pigem aga rikastab kirjaniku karakterit ning jätab tema elu poeetilistest, dekadentlikest, aga ka traagilistest aegadest valusalt armastusväärse mälestuse.

Rupert Everett, kes mängib peaosa selles iseenda kirjutatud ja lavastatud filmis, valmistas linateost ette rohkem kui 10 aastat. Haaratuna kirjaniku hääbumisinetusest ja teda kammitseva kirevajaduse ennasthävitavast mõjust valmiski just nõnda aus, ilustusteta, kuid liigutavalt terviklik vaade Wilde’i elule.