MINU AAFRIKA

Out of Africa

Režissöör:
Sydney Pollack
Pikkus:
2.41
Aasta:
1985
Žanr:
draama
Osatäitjad:
  • Robert Redford
  • Meryl Streep
  • Klaus Maria Brandauer
Riik:
USA/UK
Keel:
inglise, suahiili
Subtiitrid:
eesti, inglise

Linastub

  • 13.08 kell 23:30 Tartu Raekoja plats

Sünopsis

Legendaarse režissööri Sydney Pollacki („Tootsie”, „Kondori kolm päeva”) maailma armastusfilmide klassikasse kuuluv „Minu Aafrika” tugineb Taani kirjaniku Karen Blixeni poolautobiograafilisel romaanil ja on ülistuslaul jutuvestjatele ning armastajatele, taustaks lummav Aafrika ja ühe võimsa naise kaasahaarav ning südantmurdev elu.

Film võitis linastumisaastal kõikvõimalikud auhinnad, sealhulgas seitse Oscarit. Meryl Streep (Karen Blixenina) ja Robert Redford (kõrgklassist pärist seikleja ja Blixeni elu armastusena) on oma karjääri tipus ja moodustavad ekraanil unustamatu paari.

Pollack ise on öelnud järgmist: „Kui sa lõpetad (Karen Blixeni) raamatu, on sul tunne, et oled olnud koos imelise inimesega. Loodan, et sama juhtub minu filmi vaatajaga … Et sul on tunne, nagu oleksid näinud üht elu, mis teeb kõrge kaare, jõuab paradiisi, kus veedetakse päevi kellegagi, kes on täiuslik – ja siis kaotada kõik. Olla pärast seda parem ja tugevam. Kui on olemas selline asi nagu hea kurbus, mitte depressiivne, vaid ülendav, siis see oli see, mida ma selle filmiga otsisin.”