MEIE

Wij

Režissöör:
Rene Eller
Pikkus:
1.30
Aasta:
2018
Osatäitjad:
  • Pauline Casteleyn
  • Aimé Claeys
  • Gaia Sofia Cozijn
Riik:
Holland
Keel:
hollandi
Subtiitrid:
eesti, inglise

Linastub

  • 16.08 kell 23:45 Tartu Raekoja plats

Sünopsis

Hollandi režissööri Rene Elleri noorte ohudraama „Meie” aluseks on Elvis Peetersi samanimeline raamat. Provokatiivne linateos jutustab teismelistest, kelle tüdimus igapäevaelu hallusest ja seksuaalne uudishimu kaotavad peagi õige ja vale piiri. Ellerile on see ühtlasi esimene pikk mängufilm, millele ta ise kirjutas stsenaariumi, lavastas ja ka produtseeris. Eelnevalt on ta seisnud kaamera taga ja vändanud muusikavideosid (nt Boy George´ile, Die Toten Hosenile ja Zinobale) ning reklaamfilme.

Peetersi romaan sihitult ringi hängivate (kuid sugugi mitte rumalate või perspektiivitute) noorte mõtlematust pealiskaudsusest illustreerib digipõlvkonna ümbritsevast elust eemaldumist, kui enam ei tajuta oma tegude reaalseid tagajärgi.

Nii romaan kui film on šokeerinud mõttetu julmuse ja moraalitusega, kuid režissööri sõnul on sisust palju kohutavam tõdeda mühinal levivat suundumust, et digimaailm annab meile üha uusi võimalusi reaalsest elust eemaldumiseks, sõprussuhted ja üldse lähedased suhted muutuvad pinnapealsemaks kui kunagi varem ning mitte miski ei puuduta meid enam tõeliselt.