HEVIREIS

Hevi reissu

Režissöör:
Juuso Laatio, Jukka Vidgren
Pikkus:
1.32
Aasta:
2018
Žanr:
komöödia
Osatäitjad:
  • Torstein Bjørklund
  • Antti Heikkinen
  • Ville Hilska
Riik:
Soome, Norra
Keel:
soome, inglise, norra
Subtiitrid:
eesti, inglise

Linastub

  • 15.08 kell 23:59 Tartu Raekoja plats

Sünopsis

NB! Seoses tehniliste tõrgetega linastub film kolmapäeval, 15.08 kell 00.00!

Kui üks Lapimaal tegutsev bänd mängib muusikat, mida ta ise nimetab sümfoonilis-postapokalüptiliseks põhjapõtru tükeldavaks Kristust teotavaks ekstreemseks militaar-paganlikuks Fennoskandia heavy metal´iks, siis peab ju nalja saama. Ja saab kah.

Juba 12 aastat on Põhja-Soome provintsialeviku tapamaja keldris pille piinanud Turo, Lotvonen, Jynkky ja Pasi. Piisavalt kaua, et lõpuks esimene kontsert anda. Ainult et kuidas ja kus – selles on küsimus. Soome kõige tundmatuma heavy metal-bändi Impaled Rektum rasket teekonda kuulsuse poole saadavad ses musta huumoriga vürtsitatud komöödias kõige jaburamad sündmused, mille kulminatsiooniks on relvakonflikt Soome ja Norra vahel.

See film kriiskab pööraselt, lustlikult, suisa hullunult, nagu kirjutas The Hollywood Reporter pärast „Hevireisi” märtsikuist esilinastust mainekal USA festivalil South by Southwest. Film on juba müüdud ka sealsesse kinolevisse, mis Soome komöödia kohta on harukordne. Sama harukordne nagu Lordi võit Eurovisiooni lauluvõistlusel.