AMATÖÖRID

Amatörer

Režissöör:
Gabriela Pichler
Pikkus:
1.42
Aasta:
2018
Osatäitjad:
  • Shada Ismaeel
  • Maria Nohra
  • Susanne Hedman
Riik:
Rootsi
Keel:
rootsi
Subtiitrid:
eesti, inglise

Linastub

  • 14.08 kell 23:30 Tartu Raekoja plats

Sünopsis

Lafors on pealtnäha kiretu Rootsi väikelinn, mille linnaametnike sama kiretut argipäeva erutab vaid uudis Saksa odavmüügifirmalt, kes järjekordse ketipoe avamiseks Laforsi üheks kandidaadiks on valinud. Linnaisade võidustrateegiaks on teha linnast piltilus reklaamvideo ning selleks pöördutakse eelarvekitsikuses ka koolinoorte poole. Teismelised Aida ja Dana avastavad filmimise võlu ning Laforsi kõige ausamaks kujutamiseks asutakse kõike ja kõiki jäädvustama.

Filmi peaosalised ei ole näitlejad, vaevu amatööridki, kuid keda režissöör ise nimetab ekspertideks – päriselu ekspertideks, kes annavad kujutavad töölisklassi triviaalset argielu, tehes sellest inimlikult tragikoomilisest ja sotsiaalkriitilisest linateosest siira meeldetuletuse märkamise olulisusest.

„Amatöörid” on Rootsi režissööri Gabriela Pichleri (“Söö, maga, sure”, PÖFF 2012) teine pikk film, mille stsenaariumi kirjutas ta kahasse kirjanik Jonas Hassen Khemiriga. Mõlema senist loomingut ühendab huvi tänapäeva Rootsi töölisklassi elu ehk teise Rootsi ilu ja valu vastu.