ADAM

Režissöör:
Maria Solrun
Pikkus:
1.12
Aasta:
2018
Osatäitjad:
  • Magnús Mariuson
  • Floriane Daniel
  • Eszter Tompa
  • Matthias Brenner
Riik:
Island / Saksamaa / Mehhiko / USA
Keel:
saksa, inglise
Subtiitrid:
eesti, inglise

Linastub

  • 16.08 kell 16:30 Athena Keskus
  • 15.08 kell 22:00 Tartu Raekoja plats. Seansi juhatavad sisse režissöör Maria Solrun, peaosatäitja Magnús Mariuson ja operaator Joanna Piechotta

Sünopsis

Selle aasta Berliini filmifestivali noortefilmide programmis linastunud „Adam” on lugu kuulmispuudega noormehest, kes pärast alkohoolikust ema hospitaliseerimist peab langetama karmi otsuse, kas võtta vastutus ja aidata lõpetada tema elu, nagu viimane anub. Kas lapsevanem saab oma järeltulijalt üldse sellist vastutust nõuda?
Adami lähim kokkupuude emaga on siiani olnud viimase loodud tehnomuusika basside kaudu, mis noormehe kuulmispuude ületavad ja nõnda teatud laadi ühenduse loovad. Nüüd on ta omapäi, avastab maailma, armub ning asub otsima oma elust alati puudunud isa. Maailm ei ole tema vastu armulik ega ükskõikne, vaid nii, nagu ta on, kõiges oma heas ja halvas, ja Adam sukeldub pärast esimesi kõhklusi sinna omal moel, nagu oskab.

Islandil sündinud režissöör ja stsenarist Maria Solrun elab ja töötab Saksamaal, kuid nõustab juba mitu aastat Islandi filmikeskust. „Adami” peaosas näeme tema poega, Soomes elavat näitlejat Magnús Mariusoni, kes on osalenud ka Eesti filmides „1944” ja „Sangarid”. Kuigi film ei ole autobiograafiline, on Maria Solrun kirjutanud „Adami” valusa ja isikliku kogemuse põhjal, kui ta pidi enam kui tosin aastat nägema oma ema abitus seisundis.

Seansi juhatavad sisse režissöör Maria Solrun, peaosatäitja Magnús Mariuson ja operaator Joanna Piechotta.